Росія досі не пускає до українця Гриба консулів та адвоката

Хлопця затримали ще 25 серпня у Білорусі.

Російські спецслужби затримали українця Павла Гриба наступного дня після перетину білоруського кордону  — 25 серпня — і досі не допустили до нього ні представників МЗС України, ні адвоката.

Про це повідомив начальник управління консульського забезпечення Департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич, передає Українська правда. 

Він наголосив, що відповідно до консульської конвенції між Україною та РФ, російські правоохоронні органи мали забезпечити доступ до затриманого адвоката протягом 4 днів, однак і досі цього не зробили.

«Консули генерального консульства в Ростові-на-Дону 31 серпня та 1 вересня прибули до управління Федеральної служби безпеки Російської Федерації в Краснодарському краї з метою зустрічі із ув’язненим», — повідомив він.

«Проте вони не були допущені до затриманого громадянина України, що є грубим порушенням консульської конвенції між Україною та Росією в частині щодо вимоги забезпечення російськими компетентними органами  реалізації права  консульської посадової особи відвідати  затриманого. В тому числі й наданні йому необхідної правової допомоги не пізніше, ніж через 4 дні після арешту. А його, як повідомляється в офіційному повідомленні генеральному консульству України, було затримано 25 серпня», — сказав Карилич.

Відео19-річний Павло Гриб, який напередодні зник у Білорусі, знайшовся в російському СІЗО

Нагадаємо, в білоруському Гомелі зник український громадянин Павло Гриб: за словами батьків, він був затриманий співробітниками ФСБ. До Білорусі він поїхав 24 серпня, щоб зустрітись із дівчиною, яка мешкає у Росії, з якою познайомився через Інтернет. 17-річна жителька міста Сочі в інтерв’ю ТСН зізналась, що справді запросила хлопця до Білорусі. Змусили її це зробити співробітники ФСБ Росії, бо вона також перебуває під слідством.

В поліції міста Гомель батьку повідомили, що його син перебував у розшуку за терористичну діяльність.

7 вересня стало відомо, що Павло Гриб перебуває у СІЗО в російському місті Краснодар.