Росія вимагатиме особливого статусу Донбасу перед введенням миротворців

Гризлов наголосив на необхідності забезпечити розведення сил на всій лінії зіткнення.

Росія хоче затвердження на постійній основі особливого статусу Донбасу перед введенням миротворців ООН на лінію розмежування.

Про це заявив повноважний представник РФ в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Борис Гризлов, передає Інтерфакс.

«Розгортання контингенту ООН на лінії зіткнення на Донбасі стане реальним тільки після того, як Україна внесе в закон про особливий статус Донбасу принципово важливі поправки», — сказав він перед засіданням ТКГ.

Гризлов звернув увагу на те, що ці поправки повинні бути узгоджені в рамках контактної групи.

«Вони будуть стосуватися запровадження особливого статусу на постійній основі за формулою Штайнмайера», — пояснив він.

Нагадаємо, Путін 5 вересня у Китаї заявив, що підтримує присутність миротворців ООН на Донбасі. На його думку, вони повинні гарантувати безпеку місії ОБСЄ. Крім того, глава країни-окупанта вважає, що введення миротворчого контингенту повинно відбутися за погодженням з ватажками терористів «ЛНР» і «ДНР».

У МЗС підкреслили, що Путін своєю заявою хоче спотворити ідею миротворчої місії і представити агресію на Донбасі внутрішнім конфліктом України. Також дипломати нагадали, що 2015 року глава України Петро Порошенко офіційно направив в ООН звернення про розгортання миротворчої операції, проте Росія як держава-агресор постійно саботувала пропозиції України, відмовляючись розглядати звернення в РБ ООН і навіть стверджувала, що звернення не було.

Раніше повідомлялося, що президент Петро Порошенко планує найближчими місяцями представити на Генеральній асамблеї ООН ідею введення миротворчої місії на Донбас.

Під час попередніх телефонних переговорів лідерів держав «нормандського формату» він наголосив на необхідності запровадження на Донбасі миротворчої місії ООН з мандатом Ради безпеки ООН. 

ВідеоУкраїна відреагувала на погрози Путіна