Росія завела в Україну більше танків, ніж є в усій Західній Європі – спецпредставник США

Американська допомога Україні не змінить балансу сил в регіоні.

Спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер підтвердив розгляд офіційним Вашингтоном питання про поставки зброї в Україну. За словами американця, цей крок не змінить кардинально баланс сил, але допоможе ЗСУ боронити територію держави в разі посилення російської агресії, повідомляє Настоящее время.

«По-перше, Росія вже знаходиться в Україні з усім своїм важким озброєнням. Там зараз більше російських танків, ніж є у всіх країн Західної Європи, разом узятих. Це дуже і дуже великий військовий контингент. Ще більший контингент зосереджений на території Росії біля кордонів України. У Росії є повне право це робити, це її територія, вони можуть розміщувати там стільки військових, скільки хочуть. Так що це рішення ніяк не «спровокує» Росію зробити щось, чого вони ще не зробили. І це ніяк не може змінити баланс сил», — розповів Волкер.

На Чернігівщині прикордонники виявили два танкових прожектори у пакунку з Росії

Росія завела в Україну більше танків, ніж є в усій Західній Європі – спецпредставник США

Росія завела в Україну більше танків, ніж є в усій Західній Європі – спецпредставник США

За його словами, адміністрація Обами не схвалила поставки зброї українській владі, незважаючи на те, що це зробили обидві палати Конгресу. Однак нова адміністрація Трампа переглядає це рішення і може дати Україні можливість захищати себе. «Якщо ми приймемо таке рішення, це дасть можливість Україні захистити себе в тому випадку, якщо Росія зробить подальші кроки на українській території. Росія говорить, що не робить нічого такого і не збирається цього робити. Якщо це так – поставка захисних озброєнь тоді не несе ні для кого ніякого ризику», — зазначив спецпредставник Держдепу.

Кремль в особі прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова уже відреагував на заяви Волкера. Представник Путіна заявив, що «будь-які дії, що провокують напруженість на лінії зіткнення в Донбасі, будуть віддаляти врегулювання конфлікту на сході України».

ВідеоДипломати США побували на передовій та побачили руйнування у Авдіївці