Саакашвілі оскаржить позбавлення його українського громадянства

Захист політика наголошує, позов буде подано до Вищого адмінсуду.

Захист екс-голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі подасть позов до президента Петра Порошенка через позбавлення політика українського громадянства.

Про це заявив адвокат Саакашвілі Павло Богомазов після проведення на Майдані в Києві віче, повідомляє Укрінформ.

«Ми на цей час збираємо документи. Як тільки будуть документи зібрані… ми звертаємося до Вищого адміністративного суду оскаржувати указ президента. Плюс подаватимемо звернення до міжнародних консульських установ, різних представництв, тому що це прецедент не тільки український, це прецедент міжнародного масштабу», — заявив адвокат.

Богомазов припускає, що міграційна служба може вилучити у Саакашвілі український паспорт одразу після його повернення до України.

27 липня адвокати Саакашвілі були в ГПУ і розмовляли з генпрокурором Юрієм Луценком, який сказав їм, що наразі проти Саакашвілі в Україні немає відкритих кримінальних та екстрадиційних справ.

Своєю чергою активісти зазначили, що вночі 28 липня вони зустрічатимуть Саакашвілі, бо мають попередню інформацію, що політика можуть не пустити до України.

Згідно із повідомленням, після завершення віче активісти пішли до Адміністрації президента вимагати копію указу про позбавлення Саакашвілі громадянства.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства України на підставі рекомендацій Комісії з питань громадянства при президенті України. Про це повідомили в Адміністрації президента. 

Раніше поінформовані джерела повідомили ТСН, що колишній президент Грузії та екс-очільник Одещини Міхеіл Саакашвілі втратив українське громадянство. Згодом Саакашвілі заявив, що його хочуть змусити отримати статус біженця, однак він збирається домагатися «законного права повернутися в Україну».

ВідеоСаакашвілі прокоментував ситуацію з позбавленням його українського громадянства