САП допускає нові подання в Раду на Лозового та Дейдея вже у вересні

11 липня парламент не дав згоди на притягнення до відповідальності цих нардепів.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура може представити на розгляд Ради нові подання на народних депутатів Андрія Лозового та Євгена Дейдея.

Про це в ефірі «5 каналу» заявив член Ради громадського контролю при НАБУ Антон Марчук.

«Зараз дуже ускладнені слідчі дії тим, що Верховна Рада не надала згоди на притягнення їх до кримінальної відповідальності. Відповідно до КПК і закону «Про статус народного депутата» проти них не можуть проводитись деякі слідчі дії. Розслідування цих справ суттєво ускладнене. Але, наскільки я чув від представників САП, вони будуть намагатися у межах дозволеного проводити слідчі дії, для того щоб знайти нові факти, які можуть лягти в основу нових подань про притягнення до кримінальної відповідальності», – сказав Марчук.

За його словами, прокурори хочуть повторно просити парламент у вересні дати дозвіл на притягнення Дейдея і Лозового до відповідальності.

Нагадаємо, 11 липня Рада не дала згоду на притягнення Дейдея до відповідальності. За ухвалення цього рішення проголосували 192 депутати у сесійній залі. Тож Рада не дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності цього нардепа. Дейдея звинувачують у незаконному збагаченні. Спеціальна комісія ГПУ, САП та НАБУ уже здійснила перевірку поданих електронних декларацій.

Верховна Рада не дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Андрія Лозового від фракції «Радикальної партії Олега Ляшка». За відповідне рішення проголосувало 177 народних депутатів. Тож Рада фактично не підтримала зняття депутатської недоторканності з нардепа. 

ГПУ звинуватила нардепа Лозового в ухилянні від сплати податків на майже два мільйона гривень. За версією ГПУ, статки нардепа за 2015 рік значно перевищують його офіційний дохід і податку з них Лозовой не заплатив.

Своєю чергою нардеп всі звинувачення спростовує. Він заявив, що генпрокуратура займається політичним шантажем

ВідеоВР зняла депутатську недоторканність у 3 народних депутатів