Справа "Хізб Ут-Тахрір": зрадники із СБУ допомагають окупантам переслідувати кримських татар

Росіяни переслідують мусульман у Криму через їхні релігійні переконання.

Верховний суд Росії збільшив строк ув’язнення для українського громадянина Руслана Зейтуллаєва з 12 до 15- років за ґратами. Кримця, якого незаконно вивезли з окупованого півострова, росіяни звинуватили в організації терористичного угруповання «Хізб Ут-Тахрір».

Загалом у справі так званих «терористів з ісламської організації «Хізб Ут-Тахрір» окупаційна влада Криму зараз тримає в неволі 19 кримців. Торговець квітами, кухар, лікар, правозахисник, кочегар, кілька будівельників: єдине, що поєднує цих людей — це віра. Справи проти кримських татар допомагали організовувати зрадники із кримського управління Служби безпеки України, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Відео19 кримських мусульман залишаються з ґратами через сфальшовану справу про "тероризм"

У жовтні минулого року неподалік Сімферополя російські силовики прийшли з обшуком до будинків кримських татар. Перевернувши догори дриґом усе, навіть дитячі матраци та шкільні портфелі, шукачі зібрали жалюгідний вилов: дитячі книжкИ, у декого — релігійні брошури та молитовні атрибути. Проте забрали самих голів родин. Сказали: ненадовго, лишень папери підписати.

Так само розпочиналися справи в Бахчисараї, Севастополі, Ялті. Зброї чи вибухівки не знайшли в жодній оселі. Хоча подекуди — там, де кримці мешкають серед слов’ян, ФСБ розпустила чутки, що їхні сусіди готували теракти.

Чоловік Мер’єм Зейтуллаєвої Руслан — батько трьох їхніх дітей, будівельник із села Орлине під Севастополем. Цікавився релігією, з друзями обговорював анексію Криму. Саме за ці розмови на кухні, у яких брав участь підісланий ФСБ провокатор, уся четвірка отримала терміни ув’язнення.

Руслану приписали організацію осередку хізбів. Шукати докази підготовки терактів слідчі не стали. В Україні ця ісламська організація діє легально, а ось у Росії — вона у списку терористичних. Тож сама належність до хізбів — злочин. Попри те, що жодного теракту її послідовники ніде в світі не скоїли і пропагують ненасильство.

Проте значна частина ув’язнених у цій справі кримців хізбами насправді й не є. Вони — традиційні мусульмани. Переслідуваннями окупаційна влада намагається посіяти недовіру та ворожнечу між ними та немусульманською більшістю населення півострова, підозрюють кримці.

Ельзара — дружина Рустема Абільтарова з Бахчисарая. Тут чотирьох багатодітних батьків — стоматолога, кухаря, будівельника та різнороба — крім тероризму звинуватили ще й у спробі захоплення влади.

Тюремники з мусульманами поводяться навіть гірше, ніж із ґвалтівниками та вбивцями, нарікають дружини. Сплять в’язні по черзі, бо нари одні на двох, а майже всю їжу там готують на забороненому для мусульман свинячому смальці.

Щоби отримати списки нових підозрюваних, ФСБ тривалий час тиснула на мусульманське духівництво. Доки ті не зламались. Зараз офіційний муфтіят в Криму робить так звані доноси на те, хто може мати приналежність до «Хізб ут-Тахрір» або до якоїсь іншої течії ісламу.

Але чи не найбільше ФСБ допомогли зрадники з кримської СБУ. Служба безпеки України в Криму до анексії не переймалась оцінюванням загроз із боку Росії. Натомість прискіпливо вивчала найменшу активність із боку кримських мусульман. Саме ці оперативні напрацювання, які перебіжчики віддали ФСБ, стали основою для справи «Хізб ут-Тахрір» у Криму.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва