Тисячу заарештованих вагонів Клименка передають "Укрзалізниці" - Матіос

За попереднім прогнозом, вагони принесуть до держбюджету 150 млн грн за рік.

«Укрзалізниці» передають тисячу напіввагонів, що були заарештовані після масштабних обшуків у компаніях, до яких має причетність екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос під час спільного брифінгу з головою правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцехом Балчуном.

«З метою унеможливлення проявів будь-яких корупційних ризиків з боку представників держави під час зберігання арештованого майна, для того щоб воно не псувалося і працювало на благо народу України, і з метою забезпечення додаткових надходжень до держбюджету ми передаємо за рішенням суду тисячу вагонів «Укрзалізниці», — наголосив він.

Також Матіос розповів, що тисяча залізничних напіввагонів коштують приблизно 40 млн доларів.

«Середня ринкова вартість залізничних напіввагонів, а вони майже всі нові, за одну одиницю становить 40 тисяч доларів США», — додав військовий прокурор.

За його словами, згідно з попередніми розрахунками залучених експертів, Клименко протягом 2013-2017 років тільки за рахунок експлуатації, використання і надання в оренду цих вагонів, отримав через підлеглих і довірених осіб, а також через компанію «Юнісон» прибуток у сумі орієнтовно 400 млн гривень.

«Ці вагони не будуть простоювати. І очікується, що річний дохід від експлуатації 1000 вагонів, які були куплені на вкрадені в українців гроші, буде складати і приносити в державний бюджет близько 150 млн грн по року», — запевнив Матіос.

Нагадаємо, раніше у Києві обшукали один із найбільших торгівельних та офісних центрів міста. Ключовою структурою називають групу компаній «Юнісон», через яку, за словами війського прокурора Анатолія Матіоса, Клименко легалізував вкрадені мільярди доларів. У власності компанії зараз є 100 елітних квартир та 5 будинків, офіси, земельні ділянки та десятки авто найвищого класу, 1000 вагонів та чотири поверхи торговельного центру «Гулівер». Окрім цього, частина цих коштів пішла на фінансування Медіахолдингу «Вєсті» та на охоронну фірму «Скіф», яка, за словами силовиків, увесь час чинила тиск на слідчих. 

ВідеоСхеми Клименка розкрито: прокуратура показала, як розкрадались мільярди за часів Янукокич

14 липня силовики в кількох областях одночасно провели обшуки та вилучення документів і комп’ютерів фірм, що пов’язують із високопосадовцями доби Віктора Януковича. Правоохоронці відзвітували про арешт майна підприємств, пов’язаних із екс-міністром доходів і зборів Олександром Клименком.