У Клімкіна звинуватили Путіна у намаганні спотворити ідею миротворців на Донбасі

Росія знову хоче представити свою агресію внутрішньоукраїнським конфліктом, наголосили у відомстві.

У МЗС Україні прокоментували заяву президента РФ Володимира Путіна щодо можливості розміщення миротворців ООН на Донбасі і нагадали, що 2015 року глава України Петро Порошенко офіційно надіслав до ООН звернення про розгортання миротворчої операції.

«Метою такої операції мало б стати забезпечення тривалого миру в окремих районах Донецької і Луганської областей України на основі Мінських домовленостей та з дотриманням основоположних принципів і норм Статуту ООН з одночасним посиленням присутності СММ ОБСЄ. Відтоді Росія як держава-агресор постійно саботувала пропозиції України, відмовляючись розглядати наше звернення в РБ ООН і навіть стверджуючи, як це було в червні 2016 року, що Україна не зверталася до РБ», — йдеться в заяві МЗС.

Також дипломати наголосили, що Україна завжди відстоювала чітку позицію, що будь-яка міжнародна миротворча присутність має запроваджуватися за згодою та після вичерпних консультацій з українською стороною, передбачати виведення всіх окупаційних військ та найманців, а також їхньої зброї з території України і забезпечувати надійний контроль українсько-російського кордону для запобігання потраплянню російських військових, зброї, техніки і найманців на територію України.

«У разі прийняття рішення про запровадження операції з підтримання миру (ОПМ), не може бути й мови про присутність військового чи іншого персоналу сторони-агресора на території України під виглядом миротворців, оскільки це суперечитиме базовим принципам миротворчої діяльності ООН. Рівною мірою не може йти мови про отримання згоди на проведення ОПМ від незаконних збройних формувань, які діють на території ОРДЛО за підтримки, фінансування і матеріально-технічного забезпечення з боку РФ», — відповіли дипломати Путіну.

У МЗС вважають, що заява російського президента про миротворців є черговим намаганням РФ як сторони конфлікту представити агресію внутрішньоукраїнським конфліктом та спотворити ідею та цілі запровадження миротворчої операції, що не слугуватиме досягненню головної мети – встановлення сталого миру на Донбасі та відновлення територіальної цілісності України.

Як відомо, Путін сьогодні, 5 вересня, в Китаї заявив, що підтримує присутність миротворців ООН на Донбасі. На його думку, вони повинні гарантувати безпеку місії ОБСЄ. Крім того, глава країни-окупанта вважає, що введення миротворчого контингенту має відбутися за погодження з ватажками терористів «ЛНР» та «ДНР».

Раніше повідомлялося, що президент Петро Порошенко планує наступними місяцями представити на Генеральній асамблеї ООН ідею введення миротворчої місії на Донбас.

Під час попередніх телефонних переговорів лідерів держав «нормандського формату» він наголосив на необхідності запровадження на Донбасі миротворчої місії ООН з мандатом Ради безпеки ООН.