У Луценка відмежувалися від вирішення питання щодо екстрадиції Саакашвілі

Українська влада має вирішити, чи видавати політика Грузії.

Рішення про екстрадицію екс-президента Грузії та колишнього керівника Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі прийматиме Міністерство юстиції України, а не Генеральна прокуратура.

Про це у четвер повідомила речниця керівника ГПУ Лариса Сарган.

Напередодні, 5 вересня, Міністерство юстиції України отримало запит Грузії щодо екстрадиції Міхеіла Саакашвілі та направило ці документи в Генеральну прокуратуру. Повідомлялося, що саме у відомстві Юрія Луценка після перевірки мають вирішити, якою буде відповідь вітчизняної правоохоронної системи.

ВідеоДержавна прикордонна служба розповіла, як вчинять під час спроби Саакашвілі повернутися до України

Сарган зазначила, що ГПУ отримала копію запиту Головної прокуратури Міністерства юстиції Грузії про видачу Саакашвілі.

«Враховуючи, що кримінальні справи, у зв’язку з якими запитується видача вказаної особи, перебувають на розгляді Тбіліського міського суду, відповідно до ст. 574 КПК України запит компетентних органів Грузії буде розглядатись Міністерством юстиції України», — повідомила речниця голови ГПУ.

Спростування чергової «зради», поширеної в ЗМІ 6 вересня 2017 року о 18:10 Радіо Свобода поширила новину «ГПУ: у 2017 …


Опубліковано Ларисою Сарган 7 вересня 2017 р.

Нагадаємо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта він був призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях «старих корупціонерів». Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.

У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі.  

Позбавили громадянства Саакашвілі наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик пообіцяв повернутися 10 вересня.