У Раді розгоряється скандал через необережні слова віце-спікерки Сироїд про АТО

Від депутатки вже вимагають вибачень і пояснень.

Народні депутати і військові, що наразі перебувають на Донбасі, обурені словами віце-спікера парламенту Оксани Сироїд. Напередодні вона під час засідання комітету з набезпеки та оборони заявила, що перебування Збройних сил у зоні АТО не відповідає Конституції України, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Нардеп БПП та командир полку «Дніпро-1» Юрій Береза заявив, що віце-спікер має пояснити свої слова і вибачитися перед бійцями АТО. На захист Сироїд стали колеги з фракції, які радять звертати увагу на контекст, із якого вихоплені ці слова. Тим часом за репліку Сироїд уже вхопилися пропагандистські ЗМІ Кремля.

Раніше влітку Сироїд заявила, що законопроекти про реінтеграцію Донбасу та відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями на сході, які анонсували президент Петро Порошенко і секретар РНБО Олександр Турчинов, фактично заперечують факт розв’язування Росією війни проти України. «Попри гучні публічні декларації авторів обох законопроектів про те, що Росія — агресор і окупант, вони соромляться назвати її агресором і окупантом юридично. Території окуповані, проте незрозуміло, ким, і незрозуміло, коли», – пояснила Сироїд.

ВідеоНародних депутатів і військових обурили слова віце-спікера парламенту щодо ЗСУ