У САП не виключають внесення в Раду нового подання на Полякова і стягнення його застави до держбюджету

Це пов'язано із відмовою Полякова виконувати зобов'язання, покладені на нього судом.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький не виключає, що у вересні до Верховної Ради України може бути внесено нове подання на народного депутата з фракції «Народний фронт» Максима Полякова через його відмову надягати електронний браслет всупереч рішенню Солом’янського районного суду Києва.

Про це повідомдяє Інтерфакс.

«Його (Полякова — Ред.) вчора запросили в управління поліції Черкаської області. Закінчилося тим, що при спробі виконати рішення суду і надіти на нього браслет, він викликав поліцію і сказав, що до нього застосовують невідомо яку силу і примушують вчиняти невідомо які дії «, — прокоментував Холодницький.

Він також додав, що відмова Полякова виконувати зобов’язання, покладені на нього судом, дає прокуратурі підстави вимагати стягнення внесеного нардепом застави в дохід держави, а також початку стосовно нього ще одного кримінального провадження.

«Якщо рішення суду не буде виконано, прокурор звертається до суду з питання стягнення застави в дохід держави в зв’язку з порушенням підозрюваним процесуальних зобов’язань. Якщо рішення суду не буде виконано і після цього, будемо вирішувати питання про внесення в ЄРДР і початку кримінального провадження за умисне невиконання рішення суду. Таким чином, я не виключаю, що у вересні може бути нове подання вже по іншому злочину до Верховної Ради «, — сказав Холодницький.

ВідеоНародному депутату Максиму Полякову обрали запобіжний захід

Нагадаємо, нардеп від «Народного фронту» Максим Поляков, підозрюваний у причетності до «бурштинової справи», був викликаний до обласного відділку поліції Черкаської області для надягання електронного браслета, але проігнорував запрошення. За словами речника Нацполіції Тракала, поліцейські разом із детективами Національного антикорупційного бюро України очікували на нього до 14 години.

Поляков підозрюється в отриманні хабара. Ще 19 червня детективи НАБУ затримали сімох осіб, причетних до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. 

21 липня Солом’янський райсуд Києва обрав запобіжний захід нардепу Полякову — 304 тисячі гривень застави й зобов’язали носити електронний браслет. Також Поляков повинен здати закордонний паспорт і не виїжджати з Києва й Умані без узгодження зі слідством. 25 липня Поляков вніс заставу у 304 тис. гривень.