У ЄС стурбовані вашингтонським проектом санкцій проти Росії

У Євросоюзі вважають, що нові санкції доволі односторонні.

Законопроект про нові санкції проти Росії, опублікований Конгресом США, викликає тривогу в Євросоюзі.

У ЄС заявили, що нові санкції мають односторонній характер і невигідні для партнерства, передає Reuters.

Європейська комісія попередила США про можливість «широких і безладних», «непередбачених наслідків» нових обмежувальних заходів. Зокрема, в ЄС вказали на те, що санкції, що розглядаються Вашингтоном, можуть торкнутися «зусиль щодо диверсифікації в галузі енергетики».

«Санкції найбільш ефективні, якщо вони узгоджені. Зараз наші санкційні режими узгоджені. Тому їх вплив посилено, і за рахунок координації нам вдається уникнути неприємних несподіванок», – наголосили в Єврокомісії. Введення односторонніх заходів може підірвати таку співпрацю.

У ЄС також закликали США до більшої співпраці в рамках «Великої сімки», адже це дозволить «уникнути непередбачених наслідків тих заходів, які наразі обговорюються».

Reuters також зазначає, що Німеччина раніше вже попередила про можливі дії у відповідь, якщо новий закон США торкнеться німецьких фірм, які беруть участь в будівництві газопроводу «Північний потік 2».

Нагадаємо, 22 липня у Конгресі США представники обох партій – і республіканців, і демократів — досягли домовленості щодо законопроекту про нові санкції проти Росії, Ірану і Північної Кореї.

Документ передбачає закріплення на законодавчому рівні санкцій, які були введені адміністрацією екс-президента Барака Обами у зв’язку з агресією Росії на сході України та анексією Криму. Також сюди входять санкції США у відповідь на втручання РФ в американські вибори. 

Водночас Росія заявила, що ставиться негативно до голосування щодо санкцій, яке має відбутися 25 липня.