Україна отримала запит про екстрадицію Саакашвілі до Грузії

Політика розшукують і хочуть взяти під варту. 

Міністерство юстиції України отримало запит від прокуратури Грузії на арешт і видачу колишнього екс-голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі. Про це заявив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов.

«Україна отримала запит про розшук, взяття під варту й екстрадицію Михайла Саакашвілі. Запит Головної прокуратури Грузії був адресований Міністерству юстиції України і Генеральній прокуратурі України», — наголосив він під час прес-конференції.

На додаткові запитання журналістів Пєтухов відмовився відповідати, обмежившись лише офіційною заявою.

Нагадаємо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта він був призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях «старих корупціонерів». Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.

У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі.  

Позбавили громадянства Саакашвілі наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик пообіцяв повернутися 10 вересня.   

ВідеоМіхеіл Саакашвілі у прямому ефірі пообіцяв повернутися в Україну