В Amnesty International назвали Чийгоза в'язнем совісті та закликали окупантів його звільнити

Правозахисники обурені репресіями проти кримських татар. 

Правозахисна організація Amnesty International вимагає від російських окупантів негайно звільнити одного з лідерів кримських татар Ахтема Чийгоза, якому присудили 8 років позбавлення волі.

Вирок нелегітимного суду називають кульмінацією ініційованих владою російських окупантів  сфальсифікованих справ проти членів кримськотатарської спільноти

«Це уособлення безперервного переслідування активістів, чий єдиний «злочин» – затятий супротив російській анексії Криму», – наголосила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

Відзначається, що Чийгоза заарештували ще у січні 2015 року та протримали 15 місяців у слідчому ізоляторі. Після цього із численними порушеннями відбувся показовий судовий процес. Його визнали винним в організації «масових заворушень», пов’язаних із сутичками, що відбулися 26 лютого 2014 року між проукраїнськими та проросійськими протестувальниками. Під час цих подій загинули двоє людей.

«Російська окупаційна влада знов чинить репресії у Криму,  кидаючи за ґрати чоловіка, який за свідченнями очевидців та відеозаписами, намагався заспокоїти натовп, щоб попередити насильство», — додала Покальчук.

Правозахисники відзначають, що навіть за визначенням російського кримінального кодексу, згідно з яким Ахтема Чийгоза звинуватили та засудили, ці події не відповідають критеріям «масових заворушень».

Лідера кримсьтких татар в організації називають в’язнем совісті, якого позбавили волі виключно через мирну реалізацію його прав людини.

«Він має бути звільнений негайно та безумовно», — додали в організації.

ВідеоВісім років суворого режиму присудив російський суд заступнику голови Меджлісу