Важкий відбір і 120 фіналістів. Порошенко підсумував конкурс до Верховного суду

Дані щодо фіналістів відкриті для всіх, наголосив гарант. 

Президент України Петро Порошенко записав відеозвернення до українців з нагоди завершення конкурсу з формування нового Верховного Суду.

Український гарант відзначив, що вперше в історії України формування Верховного Суду відбувається шляхом відкритого та прозорого конкурсу, а від його початку на одне місце претендувало по сім осіб.

«Вперше право стати суддями Верховного Суду отримали не лише судді, але й адвокати та вчені-правники, — тобто фахові юристи  з-поза судової системи. І вперше, прагнучи незалежності суддівської гілки влади, президент не втручається у відбір», — наголосив Порошенко.

За його словами,  вперше склад вищої суддівської інстанції формується за активної участі суспільства, інформацію про кандидатів може повідомити будь-який українець, а всі досьє претендентів розміщені на офіційному сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

«Уявіть собі, понад 40 відсотків кандидатів, щодо яких Громадська рада надала негативні висновки, Комісія зняла з конкурсу», — додав український гарант.

Загалом до фінального списку не потрапили до 80% кандидатів, а подолали всі етапи конкурсу 120 осіб.  Тепер протягом місяця їх перевірятиме Вища рада правосуддя, а на її основі рішення та подання буде підготовлено і відповідний президентський указ.

«До речі, суспільство має знати, що перед тим, як ми запустили електронне декларування доходів та статків, майже дві тисячі суддів обрали відставку або звільнення. Причини різні, але це — приклад самоочищення. І ми зараз маємо заповнити ці вакансії новими кадрами з бездоганною репутацією, які не бояться жодних публічних декларацій»,  — додав Порошенко.

Він наголосив, що методологію конкурсу узгодили з європейськими експертами.

«Щоби новий Верховний Суд запрацював якомога швидше, прошу народних депутатів буквально в перший сесійний тиждень ухвалити всі необхідні зміни до процесуальних кодексів.   Людям потрібні справедливі суди, яким вони можуть довіряти… Які захищатимуть їхні права і свободи… Які каратимуть корупціонерів та інших злодіїв», — підсумував президент.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів визначила переможців конкурсу до нового Верховного Суду. За результатами відбіру вона направить до Вищої ради правосуддя рекомендації щодо призначення 120 кандидатів суддями відповідних касаційних судів у складі Верховного Суду (адміністративного, господарського, кримінального та цивільного), по 30 суддів у кожному з перерахованих судів.

Конкурс у Верховний Суд розпочався 7 листопада 2016 року. Зареєструвалися для участі в конкурсі 1436 особи, 846 осіб подали документи на участь, з яких до конкурсу було допущено 653, з них 625 — до проходження кваліфікаційного оцінювання.

ВідеоСтали відомі прізвища переможців конкурсу до нового Верховного Суду