Вміють говорити з РФ. Геращенко розповіла про роль Кучми і Медведчука у переговорах щодо Донбасу

Політик упевнена, що треба використовувати всі можливості для звільнення заручників. 

Віце-спікер Верховної Ради та представник України у тристоронній контактній групі Ірина Геращенко в інтерв’ю УНІАН розповіла, чому екс-президент Леонід Кучма та кум глави РФ Віктор Медведчук беруть участь у перемовинах щодо Донбасу.

За словами Геращенко, розмови на зустрічі контактній групі дуже важкі, тому українській групі потрібні «ваговики», яких би слухала Росія.

«В тристоронній контактній групі Україну представляє Леонід Кучма. Хочу ще раз наголосити, що це  дуже непрості переговори, і там потрібні ваговики, які вміють розмовляти з Росією, в тому числі. Кучма належить до таких людей. Які вміють з ними (проросійськими представниками та представниками РФ, — Ред.) розмовляти, і яких Росія змушена слухати», — пояснила вона, не уточнюючи, як саме це відбувається.

Щодо Медведчука, Геращенко заявила, що ініціатива залучити його до перемовин пролунала від канцлера Німеччини Ангели Меркель, однак йшла від іншої сторони.

«Він  (Медведчук – Ред.) має  відношення до звільнень багатьох заручників.  Поки що ми працюємо у такому форматі. Очевидно, Україна має використовувати всі можливості для звільнення заручників. І якщо РФ розмовляє з кимось, щоб їх віддати, то це також треба використати. Скажімо так, мені хотілося б, щоб всі учасники мінської групи більше працювали над всіма можливостями, щоб звільнити всіх заручників», — додала віце-спікер.

Як повідомлялося раніше,віце-спікер Ради Ірина Геращенко оприлюднила підсумки скайп-конференції із бойовиками. За її словами, бойовики відмовилися обговорювати питання про катування української заручниці із інвалідністю Людмили Сурженко. 

Влада вимагала звільнити з ОРДЛО 137 українців, представники «республік» підтверджували утримання лише 71.