Всім учасникам будівництва Керченського моста "світять" санкції – Петренко

Російський проект безперспективний, вважає міністр. 

Міжнародні компанії, які долучаться до будівництва Керченського моста до окупованого РФ Криму потраплять до санкційного списку. Таку думку висловив міністр юстиції України Павло Петренко.

На думку урядовця, у разі участі в проекті окупанта компанії ризикують своїм бізнесом.

«Думаю, що всі, хто буде залучений до будівництва Керченського моста, потраплять під міжнародні санкції. І це буде чітким сигналом. Жодна  міжнародна компанія, що поважає себе, навіть болтик чи гаєчку туди не поставить, тому що вона ризикує втратити свій бізнес на території ЄС, США, Японії – у країнах, які приєдналися до санкцій проти Росії щодо Криму. Ці санкції також забороняють компаніям поставляти туди будь-яке обладнання», — наводить «Обозреватель» цитату Петренка.

Міністр навів приклад із компанією Siemens, яка потрапила у скандал після перевезення турбін на окупований півострів.

Петренко вважає, що перспектив у будівництві Керченського моста фактично немає.

«Росія не може нормально побудувати й менш масштабні інфраструктурні об’єкти. Знаю, що після олімпіади в Сочі вже почали руйнуватися цілі стадіони. Тому, вважаю, найкращий інструмент у цій ситуації – санкції проти компаній, які виявилися настільки недалекоглядними, щоб приєднатися до цього проекту», — підсумував він.  

Раніше повідомлялося, що Європейський союз може ухвалити рішення щодо внесення нових осіб і компаній з Росії в чорний список, на який поширюються санкції ЄС. Це пов’язано з постачанням турбін німецького промислового концерну Siemens до окупованого Криму. 

ВідеоReuters показав скандальні турбіни Siemens у Криму