Якщо США виділять Україні летальну зброю, союзники наслідуватимуть таке постачання - експерт

Експертне товариство США рекомендувало і уряду, і Конгресу Сполучених Штатів посилити підтримку України у сфері безпеки.

У разі ухвалення президентом США рішення забезпечити Україну оборонною зброєю, інші союзні країни наслідують цей приклад й розпочнуть свої поставки.

Про це заявив колишній помічник міністра оборони США з питань України, Росії та Євразії Майк Карпентер, — пише Укрінформ.

«Ті, хто виступає проти надання Україні оборонної зброї, використовують одні й ті самі аргументи», — зауважив Карпентер, який зараз обіймає посаду старшого директора в Центрі Байдена з питань дипломатії та глобальної взаємодії Університету Пенсильванії.

«Якщо Сполучені Штати нададуть оборонну зброю для України, я не маю жодних сумнівів, що багато наших союзників наслідують цей приклад», — підкреслив колишній представник Пентагону. Серед аргументів тих, хто виступає проти надання зброї — це залякування, що надання Україні зброї спровокує Росію.

ВідеоАмериканські ЗМІ назвали можливість надання Україні летальної зброї " смертельною помилкою"

 

«Обороняти свій суверенітет не є провокацією. Навпаки, Кремль спонукатиме більше слабкість та відсутність рішучості», — наголосив фахівець.

Він також зауважив, що експертне товариство США рекомендувало і уряду, і Конгресу Сполучених Штатів посилити підтримку України в плані безпеки та надати їй оборонне озброєння для відстоювання власного суверенітету.

ВідеоГлава Пентагону обговорив з Петром Порошенком можливість надання Україні летальної зброї

Нагадаємо, раніше до Києва прибув міністр оборони США Джеймс Меттіс, він мав обговорити з українською владою, зокрема, надання летальної зброї. У Держдепі наголошують, що рішення ще не ухвалене.