ЄС збирається розширити санкції проти Росії через скандал із Siemens в окупованому Криму - Reuters

За словами двох дипломатичних джерел, жодних перешкод виникнути не повинно і рішення буде ухвалене.

Сьогодні, 4 серпня, Європейський союз ухвалить рішення щодо внесення нових осіб і компаній з Росії в чорний список, на який поширюються санкції ЄС.

Це пов’язано з постачанням турбін німецького промислового концерну Siemens в окупований Крим, передає Reuters.

За словами двох дипломатичних джерел, жодних перешкод виникнути не повинно і рішення буде ухвалене.

Країни-члени ЄС можуть до сьогоднішнього вечора, 4 серпня, направити заперечення в зв’язку з пропозицією про розширення списку санкцій.

Нагадаємо, 11 липня стало відомо, що Siemens подала позов проти компанії «Технопромекспорт» за поставку турбін в Крим. Раніше в компанії заявляли, що на півострів доставили щонайменше дві з чотирьох установок, які до цього були поставлені для реалізації проекту в Тамані. Також відповідачем за позовом є компанія «Сіменс Технології Газових Турбін».

ВідеоУ Криму помітили обладнання, що нагадує турбіни виробництва Siemens

Після цього російські ЗМІ повідомили, що в Санкт-Петербурзі співробітники ФСБ затримали генерального директора компанії «Силові машини» Романа Філіппова, якого, за попередніми даними, підозрюють у розголошенні державної таємниці. На його робочому місці і вдома пройшли обшуки, потім директора «Силових машин» допитали і відпустили під підписку про невиїзд.

За даними слідства, Роман Філіппов «ознайомив сторонніх осіб з документами, що містять секретні відомості».

Компанія «Силові машини» спільно з німецьким підприємством створила «Сіменс Технології Газових Турбін», де були вироблені газові турбіни SGT5-2000E. Пізніше ці турбіни були поставлені в окупований Крим компанією «Технопромекспорт», хоча санкції забороняють Siemens робити це.

ВідеоReuters показав скандальні турбіни Siemens у Криму

Згодом рада директорів компанії «Силові машини» відправив у відставку Філіппова.

21 липня стало відомо, що Siemens призупинив поставки енергообладнання підконтрольним російським властям клієнтам за те, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в Тамані, були незаконно переміщені в Криму.