Україна отримала математичну перемогу

На всесвітній шкільній Олімпіаді, що пройшла в Бразилії, збірна України посіла почесне 13-е місце. Це загалом гарний результат для нашої команди. Кращим нашим досягненням було 6-е місце (1997, 2007, 2014), але було і 30-е місце минулого року.

Команда складається з шести учасників. Кожен учасник повинен спробувати вирішити 6 задач. Результати кожного учасника окремо сумуються у командний рейтинг. А кожен учасник окремо оцінюється в індивідуальному рейтингу та має змогу отримати золоту, срібну, бронзову медаль чи почесну грамоту. Цього року ми взяли одне золото, дві срібні та дві золоті медалі.

Українець Андрій Тригуб взяв золоту медаль – це вже його третя медаль на подібних змаганнях. Раніше він вже вигравав срібло та золото. Загалом в українця абсолютне сьому місце в цих змаганнях.

Ой, да бросьте. Какая ещё Украина?

Перші місця як завжди взяли азіати, що дуже потужно виступають на цих змаганнях.

Окремо хочу відзначити тенденцію, яку я помітив ще минулого року. Поступово свої позиції здає збірна Росії. Тобто, радянська школа поступово відмирає, а нове покоління так і не прийшло. Дуже довго збірна Росії трималась на перших місцях (ТОП-4), але цього року фінішувала 11-ю, минулого року 7-а, до того 8-а. Здається тренд вже зрозумілий. Навіть з потужним державним фінансуванням, але без можливості залучати кращі уми з колишнього СРСР росіяни починають здавати позиції. Почнеться все з дитячих олімпіад, продовжиться студентськими, а за років десять виллється у проблеми з кадрами в наукоємних галузях. Тобто про домінування у ВПК, космічні проекти чи ще щось можна буде забути. Радянські напрацювання закінчуються.

Цікаво, що також непогано виступили наші сусіди з Білорусі (14-е) та грузини (12-е місце). Наврядфінансування в цих країнах більше ніж у Росії, але результати як бачимо вирівнялись.

Безвиз в Европу: Украина, добро пожаловать!

Сподіваюсь, що про нашу збірну напишуть ЗМІ, знімуть репортажі та почнуть вкладати гроші в дитячу математику. Стипендії, подарунки, турніри, підготовка, заохочення – Україна повинна вкладати гроші в науку та дітей. Гарні результати в математиці забезпечать сильний IT-сектор в майбутньому. Не факт, що кращі з наших залишаться в країні, але загальна підготовка підніме середній рівень учнів та студентів.